Bazylika Metropolitalna
Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 
Lwów - Plac Katedralny 1

  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (UA)
  • English (United Kingdom)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 OGŁOSZENIA – XIX Niedziela Zwykła
12.08.2018 r.

 Przygotowujemy się do Uroczystości Odpustowej naszej parafii w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (czyli 15 sierpnia, we środę), dlatego codziennie uczestniczymy w Nowennie przed tą uroczystością. Nowennę odprawiamy w niedzielę o 17/30 po nieszporach, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.

Mszy św. odpustowej o 11/30 w intencji parafii, ale także w intencji Ojczyzny oraz w intencji obrońców Ojczyny o co prosił Konsul Generalny RP we Lwowie, przewodniczyć będzie Ks. Mariusz Krawiec, paulista odpowiedzialny w naszej Archidiecezji za media. W tym dniu obecność na Mszy św. jest obowiązkowa, a Msze św. w naszej Katedrze są odprawiane jak w niedzielę. Każdy wierny, który pobożnie będzie uczestniczył we Mszy św. może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po sumie procesja wokół Katedry, dlatego prosimy Stowarzyszenia Róż Różańcowych o przygotowanie i niesienie feretronów, młodzież zapraszamy do chorągwi, Straż Katedralną prosimy o pomoc porządkową, a Rycerzy Kolumba do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. W tym dniu będziemy także poświęcać zioła i kwiaty.

13 sierpnia ojcowie Dominikanie zapraszają na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.

We czwartek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.

Dyżuru prawnego podczas wakacji nie będzie.

 

Kalendarz liturgiczny

We wtorek   - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męcz.

We środę     - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

                            (ODPUST KATEDRY)

W piątek   - wspomnienie św. Jacka, kapłana. W tym dniu ks. bp Leon Mały obchodzi swoje 60-te urodziny. Życzymy mu opieki Matki Bożej Łaskawej

 

Decyzją Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Ks. Jan Chodonowycz oraz ks. Grzegorz Kida odchodzą z naszej parafii. Ks. Jan będzie kontynuował studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a ks. Grzegorz zostaje wikariuszem parafii w Złoczowie. Dziękujemy im za posługę w naszej parafii oraz życzymy im wielu łask Bożych. Ich miejsce zajmie ks. Norbert Figura z diecezji radomskiej oraz ks. Anatol Rusin neoprezbiter wyświęcony w naszej Katedrze. Życzymy im by ich praca wśród nas przynosiła obfite owoce duszpasterskie.

Witamy także wśród nas grupę wolontariuszy Opus Dei. Będą przez najbliższe tygodnie pracować w naszej Katedrze.

Dziękujemy za ofiary składane na remont naszej Katedry. Bóg zapłać.

Chętnych na posadę 2 organisty zapraszamy na rozmowy.

 

Zapowiedzi

1.Mirosław Huluk, wyznania prawosławnego i Złata Kudłyk-Huluk, wyznania rzymskokatolickiego, oboje zam. we Lwowie (3)

2.Sergij Krysztanowycz, wyznania rzymskokatolickiego i Kateryna Szmahło, wyznania grekokatolickiego, oboje zam. we Lwowie (3)

Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj

Dzisiaj w kościele:

Msze święte:

  • 7:30 Msza św. w języku polskim
  • 10:00 Msza św. w języku polskim
  • 17:30 Msza św. w języku ukraińskim
  • 18:30 Msza św. w języku polskim