Bazylika Metropolitalna
Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 
Lwów - Plac Katedralny 1

  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (UA)
  • English (United Kingdom)

Kapłani

img 0092 

 

    Ks. prałat Jan Nikiel

    Proboszcz

   tel. 235 - 89 - 78
   fax 235 - 87 - 56
   sekretariat 272 - 56 - 82
   e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  

 Urodzony 23.09.1962r. w Wilkowicach, woj. śląskie. W 1980r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie studiował na wydziale teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej. Święcenia kapłańskie otrzymał 17.05.1987r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego w katedrze wawelskiej. Po święceniach przez 3 lata pracował w parafii Maków Podhalański. Następnie przez rok w Czarnym Dunajcu. W roku 1991 wyjechał do pracy w Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie. Duszpasterzował w parafii Stryj, Skole, Brzozdowce (do 1993), Żydaczów (do 1993). Od 20 stycznia 2003r. do sierpnia 2009r. był także dyrektorem Caritas-Spes Archidiecezji Lwowskiej. 1 sierpnia 2009r. został mianowany proboszczem Archikatedry we Lwowie i dziekanem dekanatu lwowskiego.


dsc 0011

 

 Ks. Grzegorz Kida

  Wikariusz  

 

   Urodzony 21.07.1984 roku w Stalowej Woli. Pochodzi z parafii Łowisko w diecezji rzeszowskiej (35 km od Rzeszowa). We wrześniu 2005 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. 11 czerwca 2011 roku, z rąk J.E. ks. bp Kazimierza Górnego otrzymał święcenia kapłańskie. Pierwszą parafia, na której pełnił funkcję wikariusza to - Dobrzechów. Po trzech latach J.E. ks. bp Jan Wątroba skierował do parafii pw. św. Krzyża w Rzeszowie, na której duszpasterzował 2 lata. Od 1 września 2016 roku jest wikariuszem w parafii katedralnej we Lwowie


 dsc 1565 

    Ks. Jan Chodonowycz

   Wikariusz 


 Urodzony 22.06.1986r. w miasteczku Bukaczowci, woj. iwano-frankowskie. Po ukoczeniu szkoly w 2004r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Lwowskiej w Brzuchowicach. Święcenia prezbiteratu otrzymał 16.06.2012r. 27 sierpnia 2012r. został mianowany wikarym Katedry Lwowskiej.


Ks. kanonik Jan Bojarski

 

 

 

   Ks. kanonik Jan Bojarski

   Penitencjarz

 

Urodzony 10.01.1937r. Studia teologiczno - filozoficzne w Krakowie. Wyświęcony na kapłana 21.06.1964r. w Krakowie. Od 08.07.2007r. pełni posługę duszpasterską w lwowskiej archidiecezji.


  ks. Krzysztof Szebla

                                                          Wikariusz 

Urodzony 06. 01. 1978 r., pochodzi z parafii Ducha Świętego w Mielcu, diecezja tarnowska; po zdaniu w 1997 r. matury w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. St. Konarskiego wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24. 05. 2003 r. z rąk Bpa Wiktora Skworca. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w Radomyślu Wielkim został skierowany na studia z muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Aktywnie uczestniczył w życiu Uniwersytetu będąc prezesem Koła Naukowego Studentów Muzykologii i członkiem Chóru Akademickiego KUL. Przez dwie kadencje pełnił funkcję seniora Konwiktu Księży Studentów KUL. Po zakończeniu studiów w 2011 r. został skierowany do pracy w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Lwowie-Brzuchowicach, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję prefekta. W 2014 r. powierzono mu obowiązki referenta d/s Muzeum Archidiecezji Lwowskiej przy Kurii Metropolitalnej i wikariusza Bazyliki Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP we Lwowie.


Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj

Dzisiaj w kościele:

Msze święte:

  • 7:30 Msza św. w języku polskim
  • 10:00 Msza św. w języku polskim
  • 17:30 Msza św. w języku ukraińskim
  • 18:30 Msza św. w języku polskim