logo eng  Cathedral of the Assumption of the Blessed Virgin Mary

  • Polish
  • Ukrainian
  • English

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA – XXVII Niedziela Zwykła        02.10.2022 r.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Po mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Wczoraj rozpoczęliśmy nowy miesiąc, październik – miesiąc poświęcony Maryi. Zwyczajowo codziennie odprawiane będzie Nabożeństwo Różańcowe – w j. ukraińskim o godz. 17.00, a w j. polskim po Mszy o 18.30. W niedzielę Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Do prowadzenia różańca zapraszamy Róże Różańcowe, młodzież, dzieci. Kto nie może przyjść na wieczorne nabożeństwo różańcowe może włączyć się we wspólny różaniec, który w naszej katedrze odmawiamy przez cały rok o 9.30.

Trwa codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do prywatnej modlitwy.

W naszej Katedrze trwa kurs przedmałżeński. Nauki odbywają się we wtorki i w piątki o godz. 18.00 w Sali św. Józefa nad zakrystią. Narzeczonych prosimy, aby w celu załatwienia koniecznych formalności zgłaszali się do kancelarii pół roku przed planowanym ślubem.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca października.

We czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. wotywną o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie w intencji duchowieństwa i o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 10/00 i 17/30. Zachęcamy również do comiesięcznej spowiedzi św. Wyjazd do chorych o zwykłej porze.

Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy, że w katechezach mają obowiązek uczestniczyć wszystkie dzieci należące do naszej parafii. Katechezy odbywają się równolegle w dwóch językach.

Przy wyjściu z Katedry zapraszamy do kruchty na cotygodniowy Kiermasz Dobroczynny. Fundusze ze sprzedaży posłużą do zakupu opału na zimę dla naszej Katedry.

Przy naszej parafii wznawia działalność świetlica dla dzieci szkolnych. Zajęcia w niej odbywają się od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00. Zapisy chętnych u s. Lidii.

We środę przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Jest to dzień, w którym dziękować będziemy za posługę sióstr oraz modlić się za wszystkie siostry zakonne pochodzące z i pracujące w naszej archidiecezji. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o 18.30.

Kustosz sanktuarium MB w Rudkach, ks. Jura Wasylenko zaprasza na zjazd Róż Żywego Różańca w sobotę, 8. października. Początek spotkania o godz. 9.00.

Dziś o godz. 19.00 w naszej katedrze odbędzie się prezentacja albumu „Bazylika Metropolitalna obrządku łacińskiego we Lwowie. Dzieje, architektura, wspólnota”. W spotkaniu weźmie udział ks. Abp Mieczysław Mokrzycki oraz autorzy publikacji p. Ryszard Frączek i o. Bruno Neumann. Zapraszamy.

Kalendarz Liturgiczny:

We wtorek                 -                         wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w tym dniu przypada dzień imienin papieża Franciszka

We środę                    -                         wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia

W piątek                     -                       wspomnienie NMP Różańcowej

 

Dziękujemy za ofiary składane na remont naszej Katedry. Bóg zapłać.

Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj

Today in the church:

Schedule of Liturgies

  • 7:30 am Holy Mass in Polish
  • 10:00 am Holy Mass in Polish
  • 5:30 pm Holy Mass in Ukrainian
  • 6:30 pm Holy Mass in Polish