Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові
План собору
Каплиця святого Казимира
Каплиця св. Казимира збудована у ІІ пол. XVIIIст. з вівтарем та іконою, присвяченою князю св. Казимиру Ягеллончику (ІІ пол. XIX ст.). До каплиці ведуть два входи: один з пресвітерію через неоготичний портал, а другий із захристії з порталом із чорного мармуру.
Каплиця святого Йосипа
Каплиця св. Йосипа, відома також, як каплиця Яна Замойського, сягає 3-ї чверті XVIII ст. Вівтар, виконаний з алабастру у стилі пізнього ренесансу прикрашає фігура св. Йосипа з Дитятком XIXст. При вході знаходиться надгробок (також з алабастру) архієпископа Яна Замойського (1604 – 1614 рр.) та Яна Тарновського (1654 -1669 рр.). Обидві постаті зображені у папських нарядах в горизонтальному положенні. Окрім того, на протилежній стіні встановлено мармурову епітафію архієпископа Томаша Піравського (1564 -1625 рр.), а також перенесений з костелу отців Кармелітів у 1991 р. пам’ятник ген. Юзефа Дверницького, виконаного у 1868 р. Парисом Філіппом.
Каплиця Матері Божої (або св. Антонія)
Каплиця Матері Божої була створена у 3-й чверті XVIIIcт. На стелі бачимо поліхромію С. Строїнського, на якій зображено постаті покровителів Польщі: св. Войцеха, св. Станіслава, св. Флоріана, св. Архангела Михаїла і св. Станіслава Костку. Вівтар у стилі рококо прикрашає ікона Мадонни з Дитятком поч. XVIIIcт. На засувці цієї ікони вміщено образ cв. Яна з Дуклі, створеного у XVIIІ ст. Юзефом Хойницьким. Завершує вівтар сучасний образ cв. Максиміліана Кольбе.
Більш того, на вівтарі було встановлено ікону св. Антонія, написану Антонієм Рейханом. На стіні встановлено ікону св. Йосафата Кунцевича мученика, а також епітафій митрополита львівського архієпископа Анджея Анквича (1774 – 1838 рр.).