logo ukr  Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові

  • Polish
  • Ukrainian
  • English

План собору

Каплиця Святих Дарів

Каплиця Святих Дарів, також відома, як каплиця Вишневецьких або каплиця Золота. Виникла наприкінці XVI - поч. XVIII ст. Стіни копули прикрашає поліхромія С. Строїнського на євхаристійну тематику. На вівтарі (ІІ чверть XVIII ст.), виконаного у стилі пізнього бароко, можна побачити копію ікони Петера Пауля Рубенса «Зняття з хреста» (XVII ст.).  На стінах знаходяться дві епітафії: плита, присвячена Миколаю Кросновському, чернігівському воєводі,  (кінця XVII ст.), а також пам’ятник львівському митрополиту архієпископу Франциску Ксаверому Вежхлейовському роботи Тадеуша Барончі  (ІІ пол. ХІХ ст.)

Читати далі: Каплиця Святих Дарів

 

Каплиця Бичування Христа (Кампіанів)

Каплиця, присвячена Ісусу Бичованому,  відома також під назвою «Каплиця Кампіанів». Походить з  ІІ пол. XVI – II пол. XVIIcт. Будівля є однією із найцінніших сакральних пам’яток маньєризму Польщі.  При будівництві цієї каплиці працювали Павло Жимянін  та Анджей Бремер. Мармуровий вівтар  XVI ст. з фігурами апостолів св. Петра і св. Павла, св. Августина і св. Івана Кантего був збагачений ще двома іконами: Бичованого Христа та Ісуса, котрий несе хрест.

Читати далі: Каплиця Бичування Христа (Кампіанів)

   

Каплиця Ісуса Милосердного та Матері Божої Неустанної Помочі

Каплиця Ісуса Милосердного та Матері Божої Неустанної Помочі збудована Петром Мілевським у І пол. XVIII ст., хоча її дизайн збережений у модерністичному стилі. Вівтар, з коричневого мармуру, увінчує хрест з постатям біля підніжжя Матері Божої та св. Яна Євангеліста. У вівтарній ніші стоїть фігура св. Йосипа з Дитятком. На вівтарі встановлено релікварій з мощами св. Зигмунда Гораздовського (1845 – 1920 рр.), львівського опікуна убогих, канонізованого у 2005 р.

Читати далі: Каплиця Ісуса Милосердного та Матері Божої Неустанної Помочі

   

Каплиця Матері Божої Ченстоховської

Каплиця Матері Божої Ченстоховської бере початок, ще у 3-й чверті XVIII ст. Вівтар, який знаходиться у каплиці, виконаний у стилі рококо (II пол. XVIII ст.) На вівтарі центральне місце займає ікона Матері Божої Ченстоховського (ІІ пол. XIX ст.) На завісі можна побачити зображення Матері Божої Непорочної.

Читати далі: Каплиця Матері Божої Ченстоховської

   

Каплиця Розіп’ятого Христа (Яблоновських)

Каплиця, присвячена Христу Розіп’ятому відома також, як каплиця Яблоновських. Засновницею каплиці була герцогиня Анна з родини Сапех Яблоновська. Каплиця збудована у ІІ пол. XVIIIст. У вівтарі барокового стилю встановлено готичне Розп'яття, привезене з Кракова у 1473 р., яке колись прикрашало веселка собору. Нижче можна побачити дві ікони: Найсвятішого Серця Ісуса та Матері Божої з Дитятком. До 1964р. на вівтарі знаходилися мощі блаженного Якуба Стшемє, котрі зараз знаходяться у головному вівтарі.

Читати далі: Каплиця Розіп’ятого Христа (Яблоновських)

   
Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj
трансляція Youtube

Сьогодні в парафії:

Свята Меса:

  • 7:30 Свята Меса польською мовою
  • 10:00 Свята Меса польською мовою
  • 17:30 Свята Меса українською мовою
  • 18:30 Свята Меса польською мовою